Месечината влезе во Риби: Емоционалност и интуиција – 3 знаци да се подготват за промени

Месечината, која открива како емотивно реагираме на нештата што се случуваат во нашите животи, влезе во Риби, каде што носи позитивен пресврт за Рибите, Ракот и за Скорпијата.

Месечина во Риби е астролошка положба што со себе носи длабока емотивност, имагинација и интуитивност. Рибите како знак се карактеризираат со чувствителност, суптилност и склоност кон мечтаење, а кога Месечината, симболот на нашата емотивна природа, е во овој знак, овие квалитети стануваат уште поизразени.

Овие луѓе често имаат исклучително развиена интуиција и способност да ги чувствуваат емоциите на другите. Нивната чувствителност често може да ги направи многу сочувствителни кон сите околу нив. Месечината во Риби носи длабока врска со уметноста, имагинација што често ги наведува да создаваат или да се изразат преку уметнички канали. Сепак, оваа позиција може да донесе и предизвици.

Понекогаш, прекумерната чувствителност може да ги натера да се чувствуваат преоптоварени со емоции или да го отежне поставувањето граници. Исто така, тие може да имаат тенденција да се повлечат во себе или да избегаат од реалноста кога ќе се соочат со тешкотии.

Месечината во Риби ја поттикнува потребата за длабока духовност и барање смисла во животот. Овие поединци често имаат силна потреба да се поврзат со нешто поголемо од себе, без разлика дали преку медитација, духовна пракса или преку уметноста што ја создаваат.

Во суштина Месечината во Риби носи исклучителна чувствителност, емпатија и имагинација, но може да донесе и потреба за рамнотежа помеѓу реалноста и светот на нечии чувства и имагинација.

Месечината во Риби носи добар ден за Рибите, Раковите и за Скорпиите. Од друга страна, тоа нема да ги задоволи Стрелците, Девицата и Близнаците.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Живот

Не можете да заспиете дури и кога сте уморни? Постои решение за овој проблем

Read more

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Read more

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Каде е најевтиното место за летување во Европа?

Read more
 

Магазин

Не можете да заспиете дури и кога сте уморни? Постои решение за овој проблем

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Читај повеќе

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Читај повеќе

Сицилијанска паста со леблебии, ореви и рукола

Читај повеќе

Високиот крвен притисок често се маскира, кои симптоми го откриваат?

Читај повеќе

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Читај повеќе

На што треба да внимаваат дијабетичарите за време на летниот одмор?

Читај повеќе