Месечината влезе во Риби: Емоционалност и интуиција – 3 знаци да се подготват за промени

Месечината, која открива како емотивно реагираме на нештата што се случуваат во нашите животи, влезе во Риби, каде што носи позитивен пресврт за Рибите, Ракот и за Скорпијата.

Месечина во Риби е астролошка положба што со себе носи длабока емотивност, имагинација и интуитивност. Рибите како знак се карактеризираат со чувствителност, суптилност и склоност кон мечтаење, а кога Месечината, симболот на нашата емотивна природа, е во овој знак, овие квалитети стануваат уште поизразени.

Овие луѓе често имаат исклучително развиена интуиција и способност да ги чувствуваат емоциите на другите. Нивната чувствителност често може да ги направи многу сочувствителни кон сите околу нив. Месечината во Риби носи длабока врска со уметноста, имагинација што често ги наведува да создаваат или да се изразат преку уметнички канали. Сепак, оваа позиција може да донесе и предизвици.

Понекогаш, прекумерната чувствителност може да ги натера да се чувствуваат преоптоварени со емоции или да го отежне поставувањето граници. Исто така, тие може да имаат тенденција да се повлечат во себе или да избегаат од реалноста кога ќе се соочат со тешкотии.

Месечината во Риби ја поттикнува потребата за длабока духовност и барање смисла во животот. Овие поединци често имаат силна потреба да се поврзат со нешто поголемо од себе, без разлика дали преку медитација, духовна пракса или преку уметноста што ја создаваат.

Во суштина Месечината во Риби носи исклучителна чувствителност, емпатија и имагинација, но може да донесе и потреба за рамнотежа помеѓу реалноста и светот на нечии чувства и имагинација.

Месечината во Риби носи добар ден за Рибите, Раковите и за Скорпиите. Од друга страна, тоа нема да ги задоволи Стрелците, Девицата и Близнаците.

Тагови
реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Живот

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Трик на искусните домаќинки: Зошто ставаат козметички памук во правосмукалката?

Read more

Жените со една боја на очи се единствени: Имаат особено силен имунитет и живеат долго

Read more
 

Магазин

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе

Пет митови за шеќерот кои би можеле да ве спречат да изгубите тежина

Читај повеќе

Готвач открива кои јадења најмалку треба да се порачуваат во рестораните

Читај повеќе

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Читај повеќе

Очите ви се постојано суви? Можеби ви недостасува важна хранлива материја

Читај повеќе

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Бездомник во Италија доби на лото, едвај успеа да ги земе парите

Читај повеќе

Вашата крвна група можеби е „виновна“ зошто слабеењето ви е невозможна мисија

Читај повеќе

Три начини како да примите повеќе витамин Д во текот на зимата

Читај повеќе