Фудбал

Меси ја спаси Барса со одличен гол

9. јануари 2017 - 8:52 | Д.П.

Барселона беше на работ на пораз што значително ќе ја отежнеше борбата за титулата. Иако ни едниот поен не е големо достигнување, фудбалерите на Барса му се израдуваа бидејќи дојде од одличниот гол на Меси во последните минути од натпреварот. Со овој резултат, Барселона стигна до десеттиот натпревар без пораз во лигата.

 

V--B_1--1 by mediabh

Коментирај