Меси купува 35% од акциите на клубот на Бекам и ќе игра за него од 2023 година

На Лионел Меси (34) му останува уште една година од договорот со ПСЖ, а веќе одлучи каде ќе игра од лето 2023 година, пренесува AS.

Меси наводно ќе купи акции во вредност од 35% од клубот чиј сопственик е Дејвид Бекам, а во лето 2023 година во него ќе дојде и како играч.

Пред заминување во МЛС и Интер Мајами, Меси ќе одигра уште една сезона во европскиот фудбал и ќе настапи на Светското првенство во Катар на крајот од годинава.

URL

Меси и претходно се поврзуваше со Интер од Мајами, кој Бекам го основаше во 2018 година со намера да го направи еден од најсилните клубови во Северна Америка, а планира да ја искористи својата популарност и влијание во светот на фудбалот, за во својот клуб да донесе имиња како Меси.

Меси стигна минатата година во ПСЖ за годишна плата од 70 милиони евра, а за парискиот клуб постигна 11 голови и имаше 13 асистенции.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Фудбал

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Read more

Руни го напушти Дерби Каунти

Read more

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Read more

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Read more
 

Спорт

Македонските фудбалерки го совладаа Косово

Читај повеќе

Руни го напушти Дерби Каунти

Читај повеќе

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Читај повеќе

Ѓоковиќ против Кореецот Куон на стартот на Вимблдон

Читај повеќе

ПСЖ објави колку заработи на Меси - бројките се неверојатни

Читај повеќе

Познат распоредот за новата сезона во Серија А: Кога се големите дербија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ботас сабајлево го разбуди Милано

Читај повеќе

Роналдо му постави ултиматум на Јунајтед

Читај повеќе

ФИФА промени две важни правила за бројот на играчи за Светското во Катар

Читај повеќе