УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2023/2024

Модриќ ќе го пропушти натпреварот со Наполи

Реал Мадрид, синоќа победи во Кадис (3:0), во 14. коло од Примера. Во текот на натпреварот се повреди Лука Модриќ.

Капитенот на хрватската репрезентација му асистираше на Родриго за вториот гол и потоа веднаш го напушти теренот. Во Реал сѐ уште не се сигурни за каква повреда се работи, па Модриќ утре ќе оди на дополнителни тестови.

URL

Новинарот Хосе Луис Санчес објави дека Модриќ дефинитивно ќе го пропушти натпреварот против Наполи во среда во Лигата на шампионите, а најверојатно ќе го пропушти и следниот првенствен натпревар против Гранада.

Модриќ оваа сезона одигра само 717 минути. Тренерот Карло Анчелоти најмногу му даваше шанса од клупата, но Модриќ го започна мечот во Кадис по серијата повреди на други играчи.

Тагови
реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Фудбал

Преиначена најголемата казна во историјата на Премиер лигата

Read more

Борнмут го праќа во историја препознатливото лого со долга коса

Read more

Никој не може да го запре Интер - дали трката по Скудетото е завршена?

Read more

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Read more
 

Спорт

Полска падна, кошаркарите се вратија во игра за пласман на ЕвроБаскетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Преиначена најголемата казна во историјата на Премиер лигата

Читај повеќе

Борнмут го праќа во историја препознатливото лого со долга коса

Читај повеќе

Никој не може да го запре Интер - дали трката по Скудетото е завршена?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најдобри дебитантски сезони во историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ со нов фантастичен подвиг во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Ван Дајк во 118-та му го донесе Лига куп пехарот на Ливерпул против Челси

Читај повеќе

Вардар излезе од опасната зона, нов пораз на Работнички, кикс на Шкендија

Читај повеќе

Осудениот Дани Алвес за три месеци може да биде слободен човек

Читај повеќе