Модриќ подарува дресови на Instagram, колегите направија шоу во коментарите

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Лука Модриќ слави јубилеј на социјалните мрежи.

Ја премина бројката од 20 милиони следбеници на Instagram, па реши својата публика да ја награди со дресови. Следбениците имаа задача да означат двајца пријатели кои ќе ги добијат дресовите, а на познатите личности не им требаше многу време за да искоментираат.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10)

Реагираше Матео Ковачиќ кој ги означи Дејан Ловрен и Марцело Брозовиќ. Ловрен во коментар одговори: „Избриши го овој, тагни ме мене двапати. До месечината и назад“, додека дефанзивецот на Зенит во вториот коментар двапати го означи Брозовиќ.

Бензема реагираше со огнени емотикони, а интересно е што во акцијата се вклучи и Реал Мадрид, кој ги тагна Касемиро и Тони Крос. Се појави и Младен Петриќ кој го означи Иван Ракитиќ.

URL
Тагови
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе