„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Јапонецот Казухиро Котецу ја отпеа и песната „Мој роден крај“ чие видео го објави токму денеска.

„Tokyo Opera“ (東京オペラ) се занимаваат со препев на македонски народни песни. Толку добро си ја вршат работата што песните не само во Јапонија, туку веќе и во Македонија наидуваат на воодушевување и пофалби.

Денеска излезе и нивната најнова песна „Мој роден крај“ која е всушност дело на легендарниот Јонче Христовски.

Remote video URL

Јапонците толку се потрудиле околу песната, што дури и спотот наликува на оној на оригиналниот, а мора да признаеме и дека Казухиро и наликува на Јонче.

Remote video URL
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Музика

Ибра за дуетот со Михајловиќ на Санремо: Се надевам и тој не знае да пее

Read more

„Мој роден крај“ во изведба на јапонскиот Јонче Христовски

Read more

Дафт Панк најавија разделба по 28 години

Read more

Доли Партон одби да биде поставен нејзин споменик

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе

Скот Купер и Кристијан Бејл работат на нов филм

Читај повеќе

„The Queen’s Gambit“ нема да добие втора сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Актерот Џамил Френч ненадејно почина на 29 години

Читај повеќе

Хиларија и Алек Болдвин го добија шестото дете

Читај повеќе

Новата опција на Netflix e корисна, но „јаде“ многу меморија

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се враќа една од најпопуларните серии од 90-тите

Читај повеќе
  • play_arrow

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

Читај повеќе