Мурињо учи германски, се надева на покана од Баерн

Макфакс/Кајгана
/ 12.02.2024 / 14:57

Баерн во саботата загуби во Леверкузен со 3:0 и сега на табелата има 55 бодови помалку од лидерот Баер и извесно е дека по 11 години ќе остане без титулата во Бундеслигата.

Доколку Баерн остане без шампионската титула јасно е дека тренерот Томас Тухел ќе добие отказ.

Германските медиуми веќе започнаа да лицитираат со името на неговиот наследник. Во некои комбинации за нов тренер на Баерн е и Жозе Мурињо.

Португалецот е слободен откако пред неполн месец доби отказ од Рома.

Иако на маса има понуди од Саудиска Арабија, медиумите пренесуваат дека Мурињо чека покана од Минхен.

„Почна да учи германски. Претходно флертуваше со клупските челници. Би бил подготвен“, изјави Кристиан Фалк, новинарот на Bild на TV Welt.

Инаку, Мурињо во 2018 година имаше изјава, во свој стил, со која индиректно навести дека имало „флерт“ со Баерн.

„Можев да бидам во друга земја, да ја имам титулата во џеб во лига што ја освојуваш уште пред да започне“.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Фудбал

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Read more

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Read more

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Читај повеќе

Моментот кога Вестбрук ја скрши раката

Читај повеќе

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Читај повеќе

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Читај повеќе

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Читај повеќе

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Читај повеќе

По 4 години забранетата репрезентација на Баскија ќе одигра натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Денвер ја доби репризата на ланското финале со Мајами

Читај повеќе