Жозе Мурињо

Мурињо: Очекував повеќе од португалските фудбалери на ова ЕУРО

Жозе Мурињо пред една година ја одби улогата на селектор на Португалија.
Read more
play_arrow

Истанбул во транс: Навивачите на Фенербахче му приредија спектакуларен пречек на Мурињо

Жозе Мурињо и официјално беше претставен како нов тренер на Фенербахче, а навивачите на клубот од Истанбул му приредија спектакуларен пречек.
Read more

Касано се расфрла со критики за Алегри, Мурињо и Леао

Антонио Касано му се нафрли на Макс Алегри по трите години „бездушен  фудбал“ во Јувентус, го критикуваше Рафаел Леао и рече дека Жозе Мурињо е „целосно завршен“.
Read more

Манчини објасни како Де Роси ја прероди закржлавената Рома на Мурињо

Џанлука Манчини откри дека Даниеле Де Роси донел „спокојство“ во Рома откако резултатите под водство на Жозе Мурињо не беа добри.
Read more
play_arrow

Мурињо: Вистинското дерби е Интер - Јуве, не Интер - Милан

Жозе Мурињо даде свое мислење за тоа кое е најголемото италијанско дерби и образложи од лично искуство зошто е тоа така.
Read more

Мурињо учи германски, се надева на покана од Баерн

Баерн во саботата загуби во Леверкузен со 3:0 и сега на табелата има 55 бодови помалку од лидерот Баер и извесно е дека по 11 години ќе остане без титулата во Бундеслигата.
Read more

Мурињо: Кој може да каже дека го тренирал Меси? Тоа е апсурдно!

Жозе Мурињо (61) е без работа откако Рома го отпушти кон средината на јануари годинава. Славниот португалски тренер бара нова средина, а во меѓувреме гостуваше во подкастот на јутјуберот Ohm.
Read more

Мурињо сака да се врати во Манчестер Јунајтед

Жозе Мурињо, португалскиот тренер кој неодамна доби отказ од Рома, сака да се врати во Манчестер Јунајтед, објави Daily Mail.
Read more

Три дена по отказот, Мурињо најде нова работа: Презема клуб кој не бил шампион 12 години

Саудискиот весник Al-Sharq Al Awsat објави дека португалскиот тренер Жозе Мурињо постигнал договор да го преземе кормилото на саудиски Ал Шабаб.
Read more
play_arrow

На свој начин, Мурињо емотивно се прости од Рома

Жозе Мурињо си замина без да има време како човек да се прости од навивачите на Рома.
Read more

Челниците на Рома ја загубија довербата: Мурињо доби отказ

Португалскиот стручњак од денеска повеќе не е тренер на Рома, соопштија од клубот од главниот град на Италија, а како причина за раскинувањето на соработката се наведени лошите резултати во тековнава сезона.
Read more

Мурињо: Луѓето мислат дека се викам Жозе Хари Потер Мурињо и очекуваат чуда

Жозе Мурињо повторно даде легендарна изјава, а во врска со очекувањата на луѓето од неговата работа. „Некои мислат дека сум волшебник“, рече тој, алудирајќи на ликот на Хари Потер од книгите на Џ.К. Роулинг.
Read more
реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Read more