На ПСЖ му се брза за Икарди, но Ванда уште се надева на Јуве или Реал

Мауро Икарди има одлични изгледи да остане во Франција – ПСЖ наводно се нестрпливи да ја заменат позајмицата на напаѓачот со договор во јануарскиот преоден рок.

Икарди дојде на позајмица од Интер на последниот ден од летниот трансфер рок, откако сериозно се влошија односите меѓу Аргентинецот и фановите на клубот од Серија А.

Тој е во одлична форма во ПСЖ: постигна седум гола на девет натпревари сезонава и добива речиси двојна плата отколку во Интер.

Со 26 години се чини дека е совршено долгорочно решение за „парижаните“, со оглед на тоа дека на Единсон Кавани му се ближи крајот во ПСЖ, а иднината на Нејмар и Килијан Мбапе во клубот е неизвесна.

ПСЖ има однапред договорена опција да го откупи напаѓачот за 70 милиони евра во јануари, но Ванда Нара, сопругата и менаџерка на Икарди, чека подобри понуди, тврди Tuttosport.

Нара се надева дека ќе добие атрактивни понуди од Јувентус или од Реал Мадрид, па не се брза да даде конечен одговор на понудата на ПСЖ.

Спортскиот директор на ПСЖ Леонардо смета дека Икарди ќе биде совршено дополнување на тимот гледано долгорочно, па голема е веројатноста дека ќе направат сѐ за да ја убедат неодлучната Ванда и да го задржат напаѓачот во своите редови.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Фудбал

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Read more

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Read more

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе