Фудбал

Награда Пушкаш: Ова е најубавиот гол за 2016 година

10. јануари 2017 - 10:58 | Д.П.

Награда Пушкаш за најубав гол за 2016 година, му припадна на фудбалерот Мохд Фаиз Субри за неговиот неверојатен погодок од слободен удар. Мохд е малезиски фудбалер кој игра во офанзивниот среден ред, а настапува за локалниот прволигашки клуб Пенанг ФА.

 

Коментирај