Најдобриот рецепт за вафли со интегрално брашно

Предлог што да подготвите за денешниот појадок.

Потребни состојки:

Шолја бело брашно

Шолја интегрално брашно

4 лажици прашок за печиво

Лажица шеќер

2 јајца

Половина лажичка сол

250 мл млеко

2 лажици масло

Лажичка екстракт од ванила

Свежо овошје

Начин на подготовка:

Во поголем сад измешајте ги првите 5 состојки. Во друг сад додајте јајца, млеко, масло и екстракт од ванила и измешајте ги со сувите состојки за да се соединат.

Ставете ја смесата во апарат за вафли според упатството за користење на апаратот. Послужете ги вафлите со овошје, крем, шлаг, чоколаден прелив - по ваша желба.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Рецепти

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе