Најдобрите хорор филмови кои не смеете да ги гледате сами

Претходната година, па и оваа, беа како хорор филм во живо поради пандемијата, па можеби не ни беше потребен овој жанр за да го зголемиме чувството на страв и неизвесност. Сепак хорор филмовите се популарни во секој период, па и во овој.

Кои се најдобрите хорор филмови од 2020 година?

Host

За овој хорор филм се вели дека спаѓа во најдобрите кои ја прикажуваат состојбата на глобално ниво во последните година и пол дена.

Remote video URL
Freaky

Овој филм е микс на хорор и комедија, а во него се комбинирани елементи од познатите филмови за петок 13-ти.

Remote video URL
Relic

Станува збор за психолошка хорор драма за три генерации на жени: баба, мајка и ќерка.

Remote video URL
His House
Remote video URL
The Invisible Man
Remote video URL
Тагови
реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

Филм & ТВ

Овие пет филмови се најголемите фаворити за Оскарите

Read more

Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Read more

Се повлече од јавноста: Славната актерка по 13 години е непрепознатлива

Read more

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Овие пет филмови се најголемите фаворити за Оскарите

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Читај повеќе

Се повлече од јавноста: Славната актерка по 13 години е непрепознатлива

Читај повеќе

Двејн Џонсон ја сподели животната филозофија за неговиот успех

Читај повеќе

Spotify го одбра контроверзниот Џо Роган, ќе ја отстрани музиката на Нил Јанг

Читај повеќе

Меколи Калкин ја запроси Бренда Сонг со импозантен дијамантски прстен

Читај повеќе
  • play_arrow

Алиша Кис: Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона

Читај повеќе

Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Читај повеќе
  • play_arrow

Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Читај повеќе