хорор филм

play_arrow

Пријавен за Оскар хоророт поради кој луѓето паѓаат во несвест

Хорор филмот „Terrifier 2“, поради кој гледачите во кино повраќаат и паѓаат во несвест, сега е предложен за Оскар.
Read more
play_arrow

Топ 10 хорор филмови кои не требаше да добијат римејк

Прашањето кое тука си го поставуваме е зошто некој има потреба да си игра со нешто што е веќе перфектно?
Read more

Гледачите паѓаат во несвест и повраќаат во кино поради хорор филмот „Terrifier 2“

Новиот хорор филм „Terrifier 2“ предизвика  гледачите да повраќаат и паѓаат во несвест поради интензивните сцени со крв.
Read more
play_arrow

Трејлерот за хорор филмот „Smile“ ги преплаши луѓето

Многумина кои го погледнале трејлерот за хорор филмот „Smile“ тврдат дека потоа „ги фрлиле“ телефоните“ поради морничавите сцени.
Read more
play_arrow

Топ 10 најтешко снимени сцени од хорор филмовите

Иако на филм сѐ делува полесно, одредени сцени не се воопшто лесни за снимање.
Read more
play_arrow

Шок и гадење: Публиката во Кан не можеше да го „свари“ новиот филм на Кроненберг

Новиот филм на Дејвид Кроненберг „Crimes of the Future“ предизвика поделени реакции кај публиката на Канскиот филмски фестивал, а некои го напуштија киното по само неколку минути поради мачните сцени, а оние кои
Read more
play_arrow

Краток хорор филм ги избезуми од страв гледачите

Краткиот хорор филм „Smiling Woman“ кој трае помалку од 3 минути, ги избезуми гледачите.
Read more
play_arrow

Овие 6 филмови се единствените хорори номинирани како најдобри за Оскар

Оскарите се најпопуларните филмски награди кои секоја година им се доделуваат на режисери, актери, продуценти и други филмски работници кои се дел од создавањето на седмата уметности.
Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри религиозни хорор филмови

Доаѓа Велигден, а за љубителите на хорор филмовите тоа е уште една прилика да се потсетат на најдобрите сценарија со религиозна тематика.
Read more
play_arrow

Најдобрите хорор филмови кои се достапни на стриминг платформите

Хорор филмовите се специфичен жанр бидејќи не може секој да ги гледа. Најчесто се гледаат во друштво. Овој жанр е особено популарен во последно време.
Read more
play_arrow

Најдобрите хорор филмови кои не смеете да ги гледате сами

Претходната година, па и оваа, беа како хорор филм во живо поради пандемијата, па можеби не ни беше потребен овој жанр за да го зголемиме чувството на страв и неизвесност.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Путин со шампањ в рака објасни зошто нема да прекине со напади

Read more