Киану Ривс ги откри своите два најлоши филма: Беа катастрофа

Канадскиот актер Киану Ривс неодамна им откри на медиумите кои свои два филма ги смета за најлоши.

Имено, иако актерот е најпознат по својата работа во жанрови како што се акционите трилери, тој повремено глумеше и во хорор филмови.

Така, според критичарите, во филмот „Constantine“ ја имаше една од своите најдобри хорор изведби, надминувајќи ги границите на натприродниот филмски жанр и внесувајќи ја улогата на иконскиот детектив во ново светло. Хорор режисерот Френсис Лоренс го означи Ривс како една од најважните филмски ѕвезди во тоа време.

Сепак, иако улогата на Ривс во овој филм се сметаше за вистинско кинематографско чудо, има некои хорор филмови за кои тој смета дека се со најлош квалитет.

Ривс еднаш објасни дека бил измамен за неговата улога во хорор филмот „The Watcher“ од 2000 година, во режија на Џо Чабарник, а во кој глумат Џејмс Спејдер и Мариса Томеи. Заплетот на филмот е за поранешен агент на ФБИ, кој е прогонуван од сериски убиец.

„Никогаш не ме интересираше сценариото, но мојот пријател го фалсификуваше мојот потпис на договорот. Не можев да го докажам тоа и не сакав да ме тужат, па немав друг избор освен да го снимам филмот“, призна Ривс.

Remote video URL

Потоа зборуваше за хорор филмот „Knock Knock“ од 2015 година бидејќи медиумите забележаа дека повеќе не глуми во слични филмови.

„Тоа беше катастрофа. Го мразам тој филм. Страшно е“, рече актерот.

Remote video URL

Инаку, Киану Ривс е најпознат по франшизите „John Wick“ и „Matrix“, но играше и улоги во романтични филмови како „The Lake House“, „Sweet November“, „My Own Private Idaho“ и „Destination Wedding“.

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Филм & ТВ

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Read more

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Read more

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Read more

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Психолошкиот трилер со Џулија Робертс и Итан Хок пристигна на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали ќе добиеме филм и за Кен?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Габриела Спаниќ изгледа непрепознатливо по бројните козметички зафати

Читај повеќе
  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе