Најлошите љубовни комбинации во хороскопот (втор дел)

Според зодијакот, некои љубовни комбинации се однапред осудени на пропаст или воопшто не си одговараат.

За Вагата не се идеални Девиците, Скорпијата и Ракот

Припадниците на овој знак црпат мир и сигурност од љубовта. Невозвратените чувства или односи кои не функционираат многу ги вознемируваат, а најчесто ги одбиваат партнери кои лажат, односно во кои не можат да имаат доверба,

Вагата прави лоша комбинација со Девицата која е премногу комплицирана за нив, Скорпијата која по природа е премногу песимистична и нема да се сложува со Ракот, бидејќи има премногу традиционални уверувања.

Скорпијата не се согласува со Овен, Стрелец и Близнаци

Припадниците на овој знак носат во себе вистинска страст за животот која ја искажуваат во љубовните односи, а тежнеат за врска која ќе им пружи вистинско исполнување, надополнување на карактерот. Не сакаат агресивност, ниту луѓе кои се истакнуваат.

Скорпиите се најлоша комбинација со Овенот, со кој го делат темпераментот што ќе резултира со постојани караници. Близнаците ќе ја поттикнат љубомората во нив, а покрај Стрелците нема да се чувствуваат сигурни.

За Стрелците најлоша комбинација се Бикот, Ракот и Девицата

Припадниците на овој знак и во љубовта се водат според политиката „се или ништо“, а во недефинираните односи ќе си играат, нема да се вљубат. Ги одбиваат луѓе кои се склони на меланхолија и не знаат што да прават со себе. не дозволуваат други да им ја кројат судбината.

Стрелците се најлоша комбинација со Биковите, кои за нив се премногу посесивни. На Раковите им недостига спонтаност, а со Девицата не можат бидејќи постојано критикуваат и се обидуваат да ги сменат.

На Јарецот не му оди со Овен, Близнаци и Стрелец

Припадниците на овој знак се претставуваат како љубовта да не им е воопшто важна, но со тоа се заштитуваат од разочарување. Не сакаат партнери кои немаат самоконтрола или се послаби од нив.

Најлоша љубовна комбинација се со Овенот, за кој сметаат дека е премногу  нестрплив и лековерен, Близнаците кои немаат идеал кон кој тежнеат и Стрелците, кои во врска се покажуваат како нивна целосна спротивност.

На Водолијата не ѝ одговараат Бикот, Ракот и Девицата

На Водолиите не им е проблем да се заљубат, но во љубовниот однос функционираат така што не знаат кога ја изгубите слободата или можноста за избор. Ги одбиваат луѓе без морал и се предвидливи.

За Водолијата лоши љубовни комбинации се Биковите, бидејќи не можат да им ја пружат безбедноста кон која Биковите тежнеат, Раковите бидејќи им се малку досадни, Девиците бидејќи бараат да воведат ред во нивниот живот.

Рибите најлошо се согласуваат со Овен, Лав и Близнаци

Припадниците на овој знак се во потрага по идеален партнер со кој ќе имаат љубов од соништата, а ги одбива партнер кој се однесува неразумно и несфатливо, односно има површни погледи на животот.

За Рибите најлоша комбинација се Овенот (премногу агресивен е за нив), Близнаци (немаат доволно разбирање за другите) и Лавот (манипулатор).

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Љубов и секс

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Read more

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Хороскопски знаци на кои празничната магија ќе им донесе среќа во љубовта

Read more
 

Магазин

Пронајден венчален прстен кој Британка го изгубила пред 50 години

Читај повеќе
  • filter

Јапонците измислија мопед во кој може да се вози домашно милениче

Читај повеќе

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Читај повеќе

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Читај повеќе

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе