Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Љубовта меѓу атрактивната фудбалерка Алиша Леман и фудбалерот Даглас Луис се најде во фокусот на британските медиуми, откако Швајцарката објави фотографија во која му изјави љубов.

Алиша Леман, која игра за Астон Вила, често ја опишуваат како најпривлечната фудбалерка во светот. Во фокусот на јавноста дојде откако британските медиуми во ноември минатата година објавија дека раскинала со соиграчката Рамона Бахман од швајцарскиот национален тим.

Нивната врска траеше повеќе од три години, но моментално Леман е во љубов со бразилскиот репрезентативец Даглас Луис. Според фотографијата со страстен бакнеж, може да се заклучи дека Леман е вљубена како никогаш досега. На нивната прва заедничка фотографија порача дека го сака бразилскиот фудбалер.

Инаку, Луис важи за еден од најдобрите фудбалери на Астон Вила, каде можеби и нема да се задржи многу долго. Неговите игри привлекуваат внимание, а неговата вредност според Transfermarkt е 35 милиони евра.

Во дресот на Бразил има настапувано 9 пати.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Read more

Фудбал

Мурињо низ солзи вети: Останувам во Рома

Read more

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Read more
 

Спорт

Мурињо низ солзи вети: Останувам во Рома

Читај повеќе

Неверојатната приказна на херојот на Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Атлетичарката која 13 години докажува дека е жена: Ќе се соблечам за да ви покажам

Читај повеќе

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон го победи Мајами на гости и се најде на чекор од финалето

Читај повеќе

Европски трофеј за Рома по 61 година, историски успех за Мурињо

Читај повеќе

Ибра го оперираше коленото, го чека пауза од 8 месеци

Читај повеќе

Уапсен Албанецот кој со дрон во Белград го прекина натпреварот Србија - Албанија

Читај повеќе

Британските власти дадоа зелено светло за продажба на Челси

Читај повеќе