НБА: 15 победи по ред за Селтикс, Вориорс со пресврт до триумф

Од вчерашните 7 натпревари, најмногу возбуда донесоа Бостон Селтикс и Голден Стејт Вориорс, кои со пресврти успеаја да дојдат до победа.

Кајри Ирвинг промаши само 2 шута од поле, и мечот го заврши со 30 поени.

Бостон Селтикс стигна до победа против еден од најлошите тимови во НБА, Атланта Хокс. Конечниот резулат беше 110:99.

Атланта Хокс го имаа водството повеќе од три четвртини, но тогаш Селтикси уфрлија во втора брзина и стигнаа до пресврт, кој подоцна им донесе победа.

Најефикасен на дуелот беше Кајри Ирвинг со 30 поени, а тимот на Атланта го предводеше Денис Шродер со 23 поени.

Филаделфија Сиксерс дадоа голем отпор во натпреварот против Голден Стејт Вориорс, но на крајот сепак загубија со 124:116.

Сиксерси го имаа водството во првото полувреме, но потоа Вориорси се разбудија и во третата четвртина постигнаа 47 поени, а им дозволија на противниците да постигнат само 15, со што ја преземаа контролата над натпреварот.

Стартерите на Филаделфија и овојпат беа одлични, и сите од нив беа двоцифрени, но сепак најефикасен на мечот беше Стеф Кари со 35 поени.

Една од најуспешните порно ѕвезди незадоволна од заработката: Не е во ред

Што ако мастурбирaњето ви буди чувство на непријатност?

Како машината за перење и облеката секогаш да ви мирисаат совршено?

Кошарка

Легендарниот Чарлс Баркли го исчисти подот на Лејкерс по новиот пораз од Јокиќ и Денвер