Неделен хороскоп од 27 ноември до 3 декември

Прочитајте го неделниот хороскоп од 27 ноември до 3 декември 2023 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето.

ОВЕН

Неделниот хороскоп ви носи многу добри деловни можности. Почетокот на неделата е многу поволен за нови соработки, на крајот на неделата повлечете ја кочницата. Во спротивно, нема да можете да постигнете сè сами. На љубовно поле, слободните Овни запознаваат некого на вечерно излегување или на некој настан, додека на зафатените им треба повеќе внимание и мир. Обидете се да направите компромис со партнерот!

БИК

Се исфорсиравте во изминатиот период. Вашето тело бара повеќе одмор. Време е да поставите приоритети и доколку постои можност да организирате мини-патување на крајот на неделата. Партнерот ви е голема поддршка, не ги кријте вашите проблеми од него. Зафатените Бикови во средината на неделата запознаваат интересна личност од спротивниот пол. Проверете ја крвната слика!

БЛИЗНАЦИ

Почетокот на неделата е бурен, ќе имате многу работа, навреме организирајте ги приватните обврски. Обидете се да не им ветувате на луѓето работи што не можете да ги исполните. Во љубовта наидувате на несогласувања. Бидете свесни дека не сте сами во оваа врска. Договор куќа гради. Слободните Близнаци имаат повеќе опции. Изберете го оној кој најмногу ви се допаѓа.

РАК

Ќе имате полни раце работа оваа недела. Организирајте се навреме, распоредете ги обврските и наполнете се со позитивна енергија, ќе ви треба. Партнерот ви замерува што го запоставувате. Слободните Ракови запознаваат интересни луѓе во петок и сабота. Од вас ќе зависи дали сакате нешто посериозно или не. Можни се болки во 'рбетот и долниот дел на грбот. Облечете се потопло!

ЛАВ

Работа, работа и само работа! Оваа недела е за подеми и падови. Ќе можете да донесувате важни одлуки, паметно да ги избирате вашите контакти. Во љубовта можни се помалку промени. Не дозволувате никој да ви се меша во работата, па дури ни на партнерот. Обидете се да не претерувате со зборовите. Слободните Лавови уживаат во вниманието каде и да се појават. Внимавајте на дишните патишта, сезона е на настинки.

ДЕВИЦА

На почетокот на неделата се буди вашата лидерска страна. Ќе сакате сè да се заврши на работа. Ова може да им пречи на некои луѓе, пазете се од озборувања и бидете директни. На полето на љубовта сè оди по свое. Слободните Девици го добиваат она што го сакаат, додека зафатените уживаат во близина на саканата личност. Можно е некакво изненадување или кратко патување кон крајот на неделата.

ВАГА

Неделниот хороскоп ве советува сè што можете да направите денес да не оставате за утре. Избегнувајте озборувања, особено на работа. Можни се дискусии дома и ситни трошоци, но на крајот на неделата ве очекува прилив на пари. Партнерот ве обвинува што не внимавате на ситниците, а слободните Ваги веќе во петок ќе имаат нова љубовна можност.

СКОРПИЈА

Вашата интуиција доаѓа до израз во средината на неделата. Немојте да имате премногу симпатии на работа. Обидете се да се фокусирате на работата и избегнувајте да изразувате лични и приватни ставови. Слободните Скорпии размислуваат за љубовната понуда што им се нуди. Водете се од вашата интуиција. Зафатените решаваат проблеми со партнерот. Не ги игнорирајте симптомите кои периодично се појавуваат!

СТРЕЛЕЦ

Оваа недела ве мачат работи од минатото. Не дозволувајте мислите да ви „заглават“ таму, туку фокусирајте се на сегашноста. Имате толку многу потенцијал и не е лош период да го преточите во заработка. Ако размислувате да започнете приватен бизнис, сега е време. Во љубовта сè е исто како порано. Време е да го промените секојдневието и да го освежите односот со партнерот со нови работи.

ЈАРЕЦ

Веќе на почетокот на неделата очекувајте отворање на нови деловни можности, особено ако сте личност со повеќе таленти. Искористете ја секоја можност што ви стои на располагање, но обидете се да не претерувате со обврските. На крајот на неделата очекувајте покана за излегување. Зошто да не? Зафатените Јарци успешно ги решаваат споровите со партнерите. Проверете го вашиот крвен притисок!

ВОДОЛИЈА

На почетокот на неделата подгответе се за неправда. Ќе се обидете да го истуркате своето до крај. Малку го запоставивте семејството, наскоро доаѓа важен датум за вас. Потрудете се да поминете повеќе време со нив, некое изненадување е секогаш корисно. Слободните Водолии се подготвени да влезат во нова врска, зафатените се загрижени за актуелната врска. Време е за разговор! Во средината на неделата можни се стомачни проблеми.

РИБИ

Неделниот хороскоп ви порачува да вложите повеќе труд на работа сега, за подоцна да не таложите обврски и дополнителни задачи. Избегнувајте да бидете „помеѓу два огна“ во друштвото, на крајот ќе изгледате виновни. Љубовта си тече како и обично. Слободните Риби уживаат со симпатијата, зафатените со партнерот. Внесувајте повеќе витамини!

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Живот

Зошто е добро бебето да спие со мајката?

Read more

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Read more

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Read more

На кои плажи во Грција е најтопло морето?

Read more
 

Магазин

Зошто е добро бебето да спие со мајката?

Читај повеќе

Колку долго е во врска просечен пар пред бракот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаат најтесните куќи во светот?

Читај повеќе

Кога е време да побарате помош од психотерапевт?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе