Netflix ги одушеви фановите на Bridgerton со сцена од третата сезона

Netflix објави сцена од третата сезона на својата популарна викторијанска серија Bridgerton.

Серијата е базирана на книгите на писателката Џулија Квин и раскажува за животот на децата од семејството Бриџертон и англиското општество. Секоја сезона го прикажува развојот на љубовната приказна меѓу двата главни лика, а во третата сезона тоа е романсата помеѓу Колин Бриџертон и Пенелопе Федерингтон.

На објавеното видео се гледа сцена каде што Пенелопе (Никола Кофлан) и Колин (Лук Њутн) се расправаат. Пенелопе не одговарала на писмата кои тој ѝ ги праќал, а како одговор го соочува со изјавата што ја дал на крајот од втората сезона. Изјавата се однесува на тоа дека тој никогаш не би ѝ се додворувал.

За потсетување, третата сезона од популарната серија ќе се прикажува на Netflix во два дела. Првиот дел ќе биде прикажан на 16 мај 2024 година, а вториот дел на 13 јуни 2024 година и ќе има вкупно осум епизоди.

Оваа сезона публиката ќе види познати лица, меѓу кои Џонатан Бејли, Симон Ешли, Клаудија Џеси, Лук Томпсон, Рут Гемел, Аџо Андох, Беси Картер и Голда Рошевел. Меѓу новите лица во серијата ќе бидат Хана Дод, Даниел Френсис и Сем Филипс.

Откако ја објавија сцената на YouTube, обожавателите на серијата се огласија во коментарите бидејќи едвај чекаа да видат како се развива романсата на парот.

„Конечно му кажа како стојат работите“, „Луѓе, конечно го добивме ова“, „Пенелопе реши да ги земе работите во свои раце и јас сум воодушевена поради тоа“, „Зошто Netflix мораше да ја подели серијата на два дела? “, „Едвај чекам да видам што носи третата сезона“, се коментарите под видеото.

Remote video URL
Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе