Netflix потврди дека во август ќе излезе документарецот Depp vs. Heard

Netflix потврди дека нова документарна серија фокусирана на судењето на Џони Деп против Амбер Херд доаѓа на стриминг платформата летово.

Документарната серија во три дела ја режираше Ема Купер, чија цел беше да прикаже „неутрален поглед на она што се случува кога судот на јавното мислење ќе почне да ја засенува реалноста“. За да се направи серијата Depp vs. Heard беа собрани 200 часа снимки од судењето за клевета, со видеа на TikTok и коментари на Twitter за случајот.

„Серијата ја испитува улогата на социјалните мрежи во судењето, поставувајќи провокативни, непријатни прашања за тоа како разговорите надвор од судницата можеби влијаеле на исходот“, се вели во синопсисот.

URL

Случајот беше завршен на 1 јуни 2022 година, кога седумчлената порота пресуди во корист на Џони Деп и ги отфрли наводите на неговата поранешна сопруга, која тврдеше дека Деп физички и сексуално ја нападнал во повеќе наврати. Судот на актерот му досуди отштета од повеќе од 10 милиони долари. Сепак, Амбер рече дека верува оти социјалните мрежи влијаеле на исходот на пресудата.

Серија Depp vs. Heard треба да има премиера на Netflix на 16 август во Соединетите Амеркански Држави, а датумите на прикажување во другите земји допрва треба да бидат објавени.

реклама

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Read more

Што да направите во случај да ви прегрее моторот на автомобилот?

Read more

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Read more

Сите ајкули тестирани на кокаин во Бразил биле позитивни

Read more

Филм & ТВ

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Netflix „експлодира“

Read more

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Emily in Paris: Објавен трејлерот за првиот дел од четвртата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Netflix „експлодира“

Читај повеќе

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе