НЛБ Банка по повод Меѓународниот ден на образованието: Развојот на вработените основа за личен и организациски раст

Препознавајќи ја трансформативната моќ на образованието во обликување на подобра иднина, НЛБ Банка се придружи кон глобалната иницијатива во одбележување на Меѓународниот ден на образованието. Виталната улога што образованието ја има во напредокот и толеранцијата, НЛБ Банка ја усогласи со една од своите три основни вредности „Се развиваме“.

Образованието е идентификувано од Банката како клучен двигател за напредок, личен и организациски раст. Токму затоа, Банката континуирано вложува во едукација и професионална надградба на своите вработени. Во 2023 година, НЛБ Банка организираше речиси 8.000 учества на тренинзи и 400 обуки, акумулирајќи повеќе од 42.200 часа едукација или во просек повеќе од 44 тренинг часови по вработен.

Значаен акцент, со над 4.600 часа беше ставен  на „Data management” едукација  како важен сегмент од работењето на Банката, но и на бројни тим билдинг активности за унапредување на сплотеноста, заедништвото и соработката помеѓу вработените.

„Ние сме амбициозни, љубопитни и постојано учиме затоа што веруваме во моќта на образованието. Создаваме амбиент на лични и организациски вложувања кои потикнуваат раст, претприемништво и го подобруваат животот“, истакнуваат од НЛБ Банка, акцентирајќи ги своите вредностите на кои НЛБ ја темели својата организациска култура.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Промо

Macan поставува нови стандарди: првиот и целосно електричен SUV на Porsche

Read more

НЛБ Банка по повод Меѓународниот ден на образованието: Развојот на вработените основа за личен и организациски раст

Read more

Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Read more

BMW1 во Скопје, луксузни патувања за Дубаи во Тетово, Битола, Кривогаштани и Скопје, МЕГАВИН.МК донесе среќа низ цела држава

Read more
 

Ново

Купи нов телефон и добиваш Redmi Pad SE и Xiaomi Smart Band 8

Читај повеќе

Конзервирана храна што може сериозно да му наштети на вашето здравје

Читај повеќе

ЕУ се мачи да набави оружје и муниција

Читај повеќе

Без струја Ѓорче Петров и Карпош

Читај повеќе

Променливо облачно и релативно топло

Читај повеќе

Паднаа цените на нафтата

Читај повеќе

МВР денес стави во функција онлајн проверка на готови пасоши

Читај повеќе

Времето утре променливо облачно и топло

Читај повеќе

Зеленски ќе ја покани Русија на мировен самит: Ќе им го претстави украинскиот план и услови

Читај повеќе