Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

МИА/КАЈГАНА
/ 29.05.2020 / 13:01

Скопје, 29 мај 2020 (МИА) – Педесет и две лица се заразени со COVID-19 во изминатите 24 часа во земјава, потврди за МИА директорот на Институтот за јавно здравје Шабан Мемети.

За во 13:30 часот е закажана прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која се очекуваат детали околу состојбата со вирусот.

Според веста што ја објави порталот A1on.mk, Зибери рекол дека 26 од новозаболените се од Скопје, од населбите Чаир, Бутел, Сарај, а повеќето нови пациенти се заразени преку семејни средби и собири.

Remote video URL
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Ново

  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Читај повеќе
  • play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Читај повеќе

Скопјанец обвинет за кражба на икони вредни 1.000 евра

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе

Откриен шпион во кабинетот на Ангела Меркел

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе