Новиот смартфон LG G8X наскоро во продажба

Компанијата LG на IFA саемот во Берлин ќе го претстави наследникот на смартфонот G8, а тоа е G8X.

IFA саемот се одржува во септември во Берлин во Германија, а LG ќе го искористи за претставување на смартфонот G8X, првиот телефон со сензор за прст на екранот.

Сензорот за прст вметнат на екранот е голема промена за LG кој сега ќе има три различни методи на отклучување на телефонот, 3D камера за скенирање на лице и скенирање на дланка кое е екслузивна опција за G8.

G8X најверојатно нема да ја содржи Crystal Sound OLED технологијата, туку во горниот дел од телефонот ќе има класичен звучник. LG G8X ќе има Snapdragon 856 процесор а останатите спецификации сè уште не се познати.

реклама

Instagram убавици во бикини

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Велешанка двапати силувана од соседот, напаѓачот е притворен

Read more

Осум знаци дека пиете премногу кафе

Read more

Наука и технологија

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Read more

Лансирање и слетување на SpaceX снимено од вградена камера

Read more

Робот детектира и предупредува кој не носи маска

Read more

Видео

  • play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Читај повеќе
  • play_arrow

Безбедносни мерки при лет кои авиокомпаниите не ни ги кажуваат

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација од неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Неодоливо бањање

Читај повеќе
  • play_arrow

Лансирање и слетување на SpaceX снимено од вградена камера

Читај повеќе
  • play_arrow

Робот детектира и предупредува кој не носи маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Читај повеќе
  • play_arrow

Како ние им помагаме на роботите да комуницираат со нас?

Читај повеќе