Објавена последната порака на Емилијано Сала: Тато, се плашам!

Шпанскиот весник Marca ја објави последната шокантна порака на агрентинскиот напаѓач Емилијано Сала кој завчера заедно со пилотот на авионот исчезна некаде меѓу Франција и Велика Британија.

Во авионот што полета од Нант за Кардиф беа само пилотот и Сала кој отиде во Нант да се поздрави со соиграчите пред да си замине во новиот клуб. Кога стигнал се пожалил дека патувањето било тешко и несигурно.

Откако се поздравил со сите, тргнал кон Кардиф, но никогаш не стигна таму. Marca објави дел од последните гласовни пораки што Сала ги пратил во WhatsApp разговор.

„Брате, мртов уморен сум, овде во Нант завршив еден куп работи и ми се чинеше дека никогаш нема да завршам. Сега сум во авионот што изгледа како да ќе се распадне. Летам за Кардиф“, стои во пораката.

„Утре вечер прв пат тренирам со новата екипа, ќе видиме што ќе биде. Како сте ми вие? Ако во наредниве час-час и половина нема некаква вест за мене, не знам дали ќе пратите некој да ме побара, оти нема да може да ме најде... Тато, се плашам!“, гласи последната порака на фудбалерот.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Фудбал

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Read more

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Read more

Фортуната реши: Роналдо против Меси во ЛШ

Read more

Мануел Нојер е најдобриот голман за изминатата сезона

Read more

Спорт

Левандовски ја освои наградата за Играч на годината

Читај повеќе

Жрепката ги одреди групите во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Фортуната реши: Роналдо против Меси во ЛШ

Читај повеќе

Мануел Нојер е најдобриот голман за изминатата сезона

Читај повеќе

Пандев нема да игра викендов, одложен натпреварот со Торино

Читај повеќе

Клоп пред мечот со Арсенал: Не можеме да ги игнорираме околностите

Читај повеќе

В недела ќе се трча 16. WizzAir скопски маратон

Читај повеќе

Денеска сите очи вперени кон Женева: Жрепка за Лига на шампиони

Читај повеќе

Милер е најтрофејниот Германец во историјата на фудбалот

Читај повеќе