Хроника

Ограбени две спортски обложувалници во Скопје

27. јануари 2020 - 17:07 | Кајгана

Во текот на вчерашната ноќ биле пријавени два случаи на вооружен грабеж на спортска обложувалница во Скопје.

Синоќа во 21.54 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на бул.„Февруарски поход“ едно лице со закана со оружје ги одзело парите од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Синоќа во 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје две лица со закана со оружје од вработените одзеле пари од дневниот промет и од сефот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коментирај