Освежениот Volkswagen Polo ќе дебитира на 22 април

Volkswagen на 22 април ќе го претстави освежениот модел Polo.

Пристигнувањето на субкомпактниот хетчбек Polo е најавен со тизер на кој се гледа бојата на каросеријата, а откриено е дека ќе има и редизајнирани ЛЕД светла.

Сè уште не се објавени многу податоци за претстојниот модел, но Polo дефинитивно ќе биде достапен само со бензин мотори кои ќе бидат достапни и за новата Ibiza.

Можно е да ги претстават и Polo GTI и TGI.

Останува да видиме како ќе изгледа инфо-забавниот систем како и кои други значајни промени ќе бидат направени.

Тагови
реклама

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ раскинаа по 24 години врска

Read more

Жена од Мали роди девет бебиња – пет девојчиња и четири момчиња

Read more

Авто новости

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Read more

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Read more

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Како се снајде Porsche 911 GT3 RS MR на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Читај повеќе
  • filter

Ferrari ги претстави 812 Competizione и Competizione A

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Audi S8 или Audi RS6?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Ова е новата Škoda Fabia

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираното Porsche Panamera

Читај повеќе

Hyundai го најави AX1

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Читај повеќе

Што ново подготвуваат од Dacia?

Читај повеќе