Volkswagen

filter

Откриен „електричниот Passat“ - коњот на Volkswagen во електричната трка

Производителот наведува автономија од 700 км и возење до задните или сите четири тркала.
Read more

Volkswagen потврди: Доаѓа новиот Passat

Volkswagen Passat наполни 50 години, а наскоро ќе пристигне и новиот модел.
Read more

BMW и Volkswagen објаснија зошто се против стандардот Euro7

Сметаат дека трансферот на нова технологија е неостварлив за толку краток временски период, под пристојни комерцијални услови.
Read more
filter

Volkswagen ја претстави втората генерација на електричниот ID.3

Слушајќи ги критиките на клиентите за првата генерација, Volkswagen претстави редизајнирана верзија на електричниот автомобил ID.3.
Read more

Шефот на Volkswagen предупредува: Европа ја губи конкурентноста

Директорот на германскиот автомобилски гигант Volkswagen смета дека производството на батерии во Европа би можело да стане неостварливо доколку не се контролираат цените на енергенсите.
Read more

Volkswagen згаснува уште еден модел

Во Volkswagen решија да раскрстат со седаните, барем кога станува збор за верзии напојувани со фосилни горива.  
Read more
play_arrow
filter

Чекор по чекор: Од електричниот Volkswagen T2 Bulli до ID. Buzz

Кога Германија за прв пат стана европски фудбалски шампион, кога во Шведска се формира бенд наречен ABBA, истата година од производната лента во Волфсбург излезе првото електрично комбе.
Read more

Најавени новитети за обожавателите на Golf

Моделот Golf отсекогаш имал посебен статус кај Volkswagen и така ќе остане барем во оваа генерација.
Read more

Volkswagen до 2035 година целосно ќе ги исфрли моторите со внатрешно согорување

Read more

Volkswagen го најави освежениот Tiguan Allspace

Компанијата Volkswagen објави тизер со кој го најавува пристигнувањето на освежениот SUV Tiguan Allspace со 7 седишта.
Read more

Освежениот Volkswagen Polo ќе дебитира на 22 април

Volkswagen на 22 април ќе го претстави освежениот модел Polo.
Read more

Како Volkswagen планира да ѝ ја земе круната на Tesla?

Германскиот гигант Volkswagen планира да обезбеди понуда на батерии и да ја прошири инфраструктурата за полнење електрични возила во Европа, како дел од засилените напори да ја престигне Tesla и да ја направи т.н.
Read more
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more