Отсега, вашето омилено Старбакс кафе заедно со Виталиа мусли

Најпознатата македонска компанија за здрава храна, Виталиа, започна соработка со светскиот бренд на кафе – Старбакс. Посетителите на Старбакс Белград, освен што можат да ги консумираат најпознатите брендови на кафе отсега ќе уживаат во свежите десерти  припремени со Виталиа гранола мусли.

„Изборот на Старбакс да започне соработка со Виталиа е големо признание за нас како компанија и потврда за квалитетот на нашите производи. Старбакс се реши токму за гранола муслите на Виталиа бидејќи тие претставуваат здрав и вкусен мини-оброк и се единствени гранола мусли на Балканот производени од 100% овесни снегулки, засладени со кафеав шеќер. Ваквите интернационални партнерства, и присутноста во HORECA (Hotel/Restaurant/Café) каналот овозможуваат зголемена достапност на производите на Виталиа до потрошувачите како и пренесување на заедничката мисија на двете компании: „We are not in the business of filling bellies, we are in the business of filling souls”изјавија од Виталиа.

Гранолата, која е омилен избор на поборниците за здрава храна, е идеален додаток во уникатното “parfait” десерт од Старбакс асортиманот со што ја потврдува својата мултинаменска карактеристика. Природно слатката комбинација од печен овес и јаткасто овошје совршено го комплементира уникатниот вкус на Старбакс кафето.

Дополнително, нутритивно го збогатува овој утрински ритуал со изобилство од растителни влакна, комплексни јаглехидрати, витамини и минерали за енергичен почеток на денот.

Во наредниот период се очекува Виталиа-Старбакс соработката да се прошири и во останатите земји од регионот каде што е присутен овој бренд – Бугарија и Романија, а  потрошувачите и во овие земји ќе можат да уживаат во познатите Виталиа гранола мусли.

*Промотивен текст

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Тинејџер ги хакирал Twitter профилите на Безос, Маск и Гејтс

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Живот

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

Read more

Што значи жолта алертна фаза?

Read more

Скопје врие во жолта фаза

Read more

Магазин

  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Читај повеќе

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Читај повеќе