ЗИМСКИ ТРАНСФЕРИ 2021

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

За да го комплетира трансферот во турскиот клуб, Месут Озил се согласи на драстично намалување на неговата плата.

Поранешниот германски репрезентативец конечно стави крај на голготата во Арсенал и се префрли во Фенербахче. Но, ваквиот расплет му донесе и драстично намален приход.

Ако кај „Топчиите“ Озил заработуваше 16 милиони евра годишно, сега во Мала Азија ќе заработува дури 5 пати помалку, односно „само“ 3 милиони евра.

Озил синоќа стави потпис на тригодишен договор со Фенербахче откако летоска му беше кажано дека Микел Артета не смета на него и може да си бара нов клуб. И покрај тоа тој остана во Лондон, но оваа сезона не настапи ниту минута. Претходно одигра 7 сезони во Арсенал, но често беше критикуван во последно време поради слабите игри.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе