Патник и екипаж повредени при слетување авион на Хаваи

Макфакс/Кајгана
/ 29.01.2024 / 17:38

Еден патник и пет членови на екипажот се повредени при тешко слетување авион на American Airlines на аеродромот „Кахулуи“ на Хаваите, соопшти авиокомпанијата.

Авионот Airbus A320, во кој имало 167 патници и 7 членови на екипажот, како што соопшти американската компанија, бил изнесен од линијата на летот на преглед.

„Безбедноста на нашите клиенти и на членовите на тимот е наш врвен приоритет“, додаваат од компанијата.

Одделот за транспорт на Хаваите потврди за CNN дека имало тешкотии при слетувањето на авионот, а американската Федерална управа за авијација (ФАА) најави дека ќе спроведе истрага за инцидентот.

Летот 271 на American Airlines летал од Лос Анџелес до Мауи.

Remote video URL
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Свет

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Read more

5 клучни точки од првиот говор на Трамп по обидот за атентат

Read more

И по Урсула-Урсула

Read more

Јужна Кореја го призна правото на здравствено осигурување на истополовите парови

Read more
 

Вести

Струшките вечери на поезијата ќе се одржат од 22 до 26 август со мотото „Допир на убавината“

Читај повеќе

Орбан: Фицо и Трамп ги нападнаа затоа што се противат на војната

Читај повеќе

Побарувачката за струја е зголемена поради топлотните бранови

Читај повеќе

„Визер“ предупредува: Патниците денеска да пристигнуваат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет

Читај повеќе

Таравари именува нови директори на неколку здравствени установи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Македонка загина во сообраќајна несреќа кај Лесковац

Читај повеќе

Сончево и многу топло, од утре опаѓање на температурите

Читај повеќе

Рекорден број повици на 112 од постоењето на бројот за итни случаи

Читај повеќе

Пад на акциите од технолошкиот сектор на Волстрит

Читај повеќе