Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Одвоивме неколку совети со чија помош ќе го зачините сексуалниот живот, но и повеќе ќе го подобрите во врската.

1. Спиење

Повеќе сон значи подобра сексуална активност. Студија од Универзитетот Мичиген тврди дека младите жени кои повеќе спијат до 14% се повеќе расположени и подготвени за секс.

2. Запишување на фантазиите

Докторката Лора Берман советува запишување на сексуалните желби, особено ако не сте подготвени да ги кажете на глас. Запишувајте ги и ставете ги во кутија. Кога ќе дојде време за секс, извлечете некоја од желбите и остварете ја.

3. Здрава исхрана

Медитеранската диета може да помогне да ја распламтите сексуалната желба во себе, особено помага кај луѓето со висок крвен притисок и дијабетес тип 2.

4. Мастурбирајте

Експертите советуваат да минувате време сами, особено кога станува збор за мастурбација. Откријте што ви се допаѓа и што ви одговара, а потоа тоа вежбајте го со партнерот.

5. Облечете чорапи

Истражувачите тврдат дека загревањето на нозете доведува до загревање на целото тело. Затоа, облечете чорапи. Некои научници сметаат дека потешко се опуштаме кога стапалата се студени.

Во студија на Универзитетот Гронинген, половина од паровите не можеле да постигнат оргазам, а кога им биле понудени чорапи, успехот пораснал за 80%.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Љубов и секс

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Како да ја зголемите издржливоста за време на секс?

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе