Пет едноставни совети како до повеќе секс во врската

Одвоивме неколку совети со чија помош ќе го зачините сексуалниот живот, но и повеќе ќе го подобрите во врската.

1. Спиење

Повеќе сон значи подобра сексуална активност. Студија од Универзитетот Мичиген тврди дека младите жени кои повеќе спијат до 14% се повеќе расположени и подготвени за секс.

2. Запишување на фантазиите

Докторката Лора Берман советува запишување на сексуалните желби, особено ако не сте подготвени да ги кажете на глас. Запишувајте ги и ставете ги во кутија. Кога ќе дојде време за секс, извлечете некоја од желбите и остварете ја.

3. Здрава исхрана

Медитеранската диета може да помогне да ја распламтите сексуалната желба во себе, особено помага кај луѓето со висок крвен притисок и дијабетес тип 2.

4. Мастурбирајте

Експертите советуваат да минувате време сами, особено кога станува збор за мастурбација. Откријте што ви се допаѓа и што ви одговара, а потоа тоа вежбајте го со партнерот.

5. Облечете чорапи

Истражувачите тврдат дека загревањето на нозете доведува до загревање на целото тело. Затоа, облечете чорапи. Некои научници сметаат дека потешко се опуштаме кога стапалата се студени.

Во студија на Универзитетот Гронинген, половина од паровите не можеле да постигнат оргазам, а кога им биле понудени чорапи, успехот пораснал за 80%.

Тагови
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more

Љубов и секс

Предности и маани од гледањето порно филмови за жените и мажите

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Изложувањето на сонце ги зајакнува романтиката и страста во врската

Read more

4 знаци дека сте заљубени во погрешна личност - дека губите време

Read more
 

Магазин

Фински градинки поставија мини шуми во дворовите, имунитетот на децата веднаш подобрен

Читај повеќе

Предности и маани од гледањето порно филмови за жените и мажите

Читај повеќе

Трите најчести грешки поради кои се расипува зимницата

Читај повеќе
  • play_arrow

Колкави се шансите да преживеете корона ако сте вакцинирани и ако не сте?

Читај повеќе

Како да се ослободите од главоболката на природен начин?

Читај повеќе

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Читај повеќе

Важи за најдобар: Хороскопски знак кој не може да поднесе неправди

Читај повеќе

Против досадното 'рчење: Растение идеално за во спалната

Читај повеќе

Брзо и лесно: Есенска пита од дуњи

Читај повеќе