Пет реченици што откриваат дека е подготвен за неверство

Знаете како вели изреката – подобро да се спречи отколку да се лечи, а тоа најдобро го знаат луѓе кои лечеле скршено срце.

Неверството е една од најлошите работи што може да се случат во една врска. Иако не мора да значи дека тоа ќе значи и крај на врската, сепак треба да ги знаете овие работи за да ги забележите знаците на време и да преземете нешто во врска со тоа пред да се случи.

Овие пет реченици најчесто ги кажуваат мажите кои на некое ниво се подготвени да извршат прељуба:

„Имам чувство дека не ме цениш доволно“

Оваа реченица открива дека тој најверојатно не е среќен како порано и дека се чувствува запоставено. Секако, тоа не значи дека веднаш или наскоро ќе ве изневери, но може да биде најава за таков потег. Ако едниот од партнерите не се чувствува доволно ценето ов врската, може да побара валидација кај друга личност, најчесто сексуална. Ако се отвори оваа тема, ислушајте го партнерот и бидете искрени дали уште може да со го дадете она што ви е потребно за да бидете двајцата среќни во врската.

„Извини што не ти одговорив на пораката“

Дури и да е затрупан со работа, секогаш има време за кратка порака, дури и ако е тоа едно „ОК“ или некаков емотикон. Ако партнерот одеднаш почне побавно да одговара на пораки или воопшто не одговара, може да значи дека има други приоритети за кои вие не знаете или едноставно комуникацијата со вас веќе не му е забавна. Не реагирајте бурно, искрено разговарајте и откријте во што е проблемот.

„На работа беше ОК“

Овде не станува збор за содржината на реченицата, туку за тоа колку е краток одговорот и најчесто се состои од само „ОК“ кога ќе го прашате како поминал на работа. Ако претходно со ентузијазам ви одговарал како му поминал работниот ден и ви раскажувал мали анегдоти, па дури и проблеми од денот на работа, а сега одеднаш се сведува на „ОК“, тоа значи дека го пали црвениот аларм. Време е да поразговарате што го мачи и да му ставите до знаење дека може да ви каже сѐ и дека сте тука за него.

„Ајде да пробаме нешто ново во кревет“

Ако сексуалниот живот веќе подолго време ви е едноличен, сосема е во ред некој од партнерите да посака да се проба нешто ново. Но, ако инсистира на тоа почесто, може да значи дека не е целосно задоволен од вашиот сексуален живот и сака нешто ново. Добрата вест тука е дека би сакал тоа нешто ново да го направи со вас, па ако сте вие расположени и ви се допаѓа предлогот, опуштете се и експериментирајте. Но, ако проблемот е подлабок, подолго време немате сексуални односи или не сакате да го правите тоа што го предлага, треба сериозно да разговарате.

„Има време“

Ако партнерот одеднаш не сака да правите долгорочни планови, тоа може да е знак дека не е сигурен дали ќе биде со вас за неколку месеци. Треба да ја разликувате оваа ситуација од онаа кога не е расположен за разговор или е преокупиран со нешто друго (машкиот мозок не функционира како женскиот, мажите ги прават нештата едно по друго). Во секој случај треба да седнете и да разговарате кои се вашите приоритети, планови и очекувања.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Љубов и секс

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Магазин

  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе