Пет тајни за партнерот кои не треба да им ги кажувате на пријателките

Вашите радосни и тажни моменти ги споделувате со пријателките, но има неколку работи кои треба да ги сочувате за себе, особено кога станува збор за љубовните врски. 

Чувства

На некои партнери им треба подолго време да ви ги доверат нивните тајни. Тие имаат доверба во вас и се надеваат дека можете да им помогнете и да ги разберете. Неговите најдлабоки стравови и желби, не треба да ги знаат вашите пријателки.

Расправии

Сите парови се расправаат во некој момент. Проблемите најдобро ќе ги решите сами. По некое време, бурата стивнува и си простувате еден на друг. Но, доколку сте им кажале на вашите родители или пријатели, тие ќе го мразат вашиот партнер и ќе го доведат во непријатна ситуација.

Интима

Вашата спална соба е резервирана само за вас двајца. Во спротивно, ја доведувата во опасност довербата на партнерот која лесно ќе ја изгубите доколку ги слушне тие муабети. За сето она што ви пречи, разговарајте со него. Помислете си, како би се чувствувале вие доколку тој раскаже нешто за вас на неговите пријатели?

Финансиски проблеми

Не смеете да дискутирате за вашата финансиска ситуација, а особено за финансиските проблеми. Секако, доколку ви е потребна финансиска помош разговарајте со партнерот.

Маани и недостатоци

Со тек на време ќе се навикнете да ги сакате и мааните на вашиот партнер, па затоа не е добра идеја да им раскажувате на пријателите или роднините. Тие ќе се сетат и ќе го споменат тоа во погрешен момент.

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Љубов и секс

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Read more

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок

Read more

Секогаш расположени за авантура: Промискуитетни хороскопски знаци

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

САД ги купија речиси сите резерви на лек за COVID-19

Читај повеќе

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Читај повеќе

Зошто е важен витаминот К за вашиот организам?

Читај повеќе

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Читај повеќе