Peugeot E-Legend Concept е автомобил излезен од најлудите соништа

Кога ќе ви речат да го издвоите автомобилот од вашите соништа, тоа обично е некој Mercedes, можеби Ferrari, Lamborghini или Porshе. Но, тоа набрзо ќе се промени, посебно откако ќе видите што ви нуди Peugeot E-Legend Concept.

Ваков неверојатен автомобил добиваме шанса да видиме еднаш во деценија, но овојпат Peugeot навистина успеа да нѐ воодушеви и да го подигне стандардот до многу, многу висока граница. Peugeot E-Legend засега е само концепт, но она што има да го понуди го прави доволно интересен за да го следиме во чекор неговиот развој од концепт кон автомобил во сериско производство.

реклама

Музика

Синот на Боб Марли одржа онлајн концерт во чест на својот татко

Read more

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Нора Џонс со нов сингл го најави новиот албум

Read more
Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Виетнам со хит песна се бори против корона вирусот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десет нови видеоигри со зомби во 2020

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите фудбалери кои играле и по 40-тата година

Read more
play_arrow

Кучињата како храна? Корејците длабоко поделени по ова прашање

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „The Invisible Man“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за македонската игра „Skopje“

Read more
play_arrow

Ердоган присуствува на првата молитва во Аја Софија (во живо)

Read more
play_arrow

5 идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Netflix објави интересен трејлер за новата серија „Biohackers“

Read more
play_arrow

Како аргентинскиот Роки се подготвува за Олимпијадата?

Read more
play_arrow

15 брзи фризури за мали девојчиња со долга коса

Read more
play_arrow

Неверојатни снимки од Марс во 4K резолуција

Read more
play_arrow

Поглед во работниот ден на снимателите на диви животни

Read more