Пинк отворено за зависностите: По предозирање на 16 години, за малку ќе умрев

Американската пејачка Пинк откри дека во 1995 година за малку ќе умрела од последици од предозирање.

Таа отворено раскажа што довело до таа ситуација, само неколку недели пред да го потпише својот прв дискографски договор.

„Пораснав во куќа во која моите родители секој ден врескаа еден на друг, фрлаа работи... Се мразеа. Почнав да се дрогирам и да продавам дрога...“, изјави таа.

Таа објасни дека сето тоа довело до тоа родителите да ја избркаат од дома и да го напушти средното училиште.

„Бев на рејв и се предозирав. Земав екстази, ‘ангелска прашина’ и метамфетамин, а потоа се онесвестив. Беше премногу“, рече Пинк, потсетувајќи дека за малку ќе умрела на 16 години.

Блиската средба со смртта беше пресвртница во нејзиниот живот. Како што рече, никогаш потоа не користела тешки дроги.

Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Музика

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Читај повеќе

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Читај повеќе

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Читај повеќе

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе