Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Sportitalia тврди дека Јувентус почнал со преговори со Рома за да го донесе капитенот на репрезентацијата на БиХ Един Џеко како алтернатива за Аркадиуш Милик и Алваро Мората.

Новиот тренер на „Старата дама“ Андреа Пирло наводно бил упорен во намерата да го донесе моќниот и вреден напаѓач кој знае да ја задржи топката, но и да постигнува голови.

Милик долго време се поврзува со Јуве, уште додека Маурицио Сари беше тренер, но Наполи сака 50 милиони евра за Полјакот.

Мората, поранешниот соиграч на Пирло, е втора опција, а тој во моментов се бори за минутажа во Атлетико Мадрид.

URL

ЈУвентус, според Sportitalia, сега почнал преговори со Рома за да го добие Џеко, кој е во Серја А од 2016 година, а под договор со Рома е до јуни, 2022 година.

Џеко лани летото беше на радарот на Интер, но сепак реши да го продолжи договорот со клубот од „Олимпико“.

Постигна 19 гола и запиша 14 асистенции во 43 натпревари за „Волчицата“ оваа сезона.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Read more

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Спорт

Хамес преминал бесплатно во Евертон

Читај повеќе

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе