Един Џеко

play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Вчера Фенербахче го победи Карагумрук со 2:1 и дојде на првото место на табелата во турската Суперлига.
Read more
play_arrow

Џеко за петардата од Португалија: Како почна, на крајот и добро поминавме

Репрезентација на Босна и Херцеговина синоќа претрпе тежок и убедлив пораз од Португалија, која сосема заслужено победи со 5:0. Срамот можеше да биде многу поголем бидејќи тој резултат беше активен по само 45 минути.
Read more

Џеко го напушти Интер - денеска станува играч на Фенербахче

Турскиот великан официјално потврди дека босанскиот голгетер Един Џеко ќе ја продолжи кариертата во гигантот од Истанбул.
Read more

Романо: Џеко си заминува од Интер, има две опции

Един Џеко ќе го напушти Интер, со кого е договорно врзан до крајот на овој месец.
Read more

Виери има совет за Лукаку, Џеко и Мартинес

Легендарниот италијански напаѓач Кристијан Виери го објасни проблемот со ефикасноста на тимот на Интер и откри што смета дека е главната причина за лошата форма на Ромелу Лукаку, Един Џеко и Лаутаро Мартинес.
Read more

Интер во јуни го враќа Лукаку во Челси, може да остане и без Џеко

Генералниот секретар на Интер, Џузепе Марота, потврди дека Ромелу Лукаку на крајот од сезоната ќе се врати во Челси.
Read more
play_arrow

Синовите на Џеко и Брозовиќ шутираа на Меаца, публиката ги бодреше

Италијанските медиуми го снимија моментот по натпреварот помеѓу Интер и Удинезе на кој се гледа како синот на Един Џеко постигнува гол, што предизвика ентузијазам кај навивачите присутни на стадионот.
Read more

Џеко потпишува за Баерн на 38 години?

Един Џеко има договор со Интер до крајот на сезоната и најверојатно ќе го смени клубот следното лето. Германски Bild објави дека негов нов клуб би можел да биде Баерн.
Read more

Џеко финалето за Интер го играл со коскобрани од Рома

Интересно откритие осамна на социјалните мрежи по синоќешното финале на Копа Италија кое открива дека напаѓачот на Интер и натаму ја носи Рома во срцето.
Read more

Инѕаги објасни зошто го остави Џеко на клупа

Сите кои синоќа го гледаа натпреварот Ливерпул - Интер се изнадија што Един Џеко преседа на клупата не добивајќи шанса да влезе во игра.
Read more

Марота за маестралниот трансфер на Џеко: Го купивме за ништо

Генералниот директор на Интер, Џузепе Марота проговори за трансферот на Един Џеко, кој пристигна во миланскиот клуб како замена за Ромелу Лукаку и се покажа како полн погодок.
Read more
play_arrow

Џеко израмни рекорд на Роналдо

Одличниот Един Џеко го сврте натпреварот на Интер против Сасуоло откако влезе од клупата, постигна гол и изнуди пенал за освојување на три бода. Голот му донесе израмнување на рекорд стар 24 години, а поставен од Роналдо.
Read more
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more