По „Преспав“, вечерва првата епизода на серијата „Куќен притвор“ на МРТ 1

Новата играна серија „Куќен притвор“, која е првата spin-off серија во македонската ТВ-продукција ќе биде премиерно пуштена во етер вечерва во 20:15 часот на Првиот програмски сервис при МРТ, а публиката ќе има можност да ги погледне првите четири епизоди предпремиерно на стриминг платформата GLEY.

По исклучителниот успех на „Преспав“, чија што седма сезона е во фаза на подготовка, ОХО ПРОДУКЦИЈА на својата публика ѝ ги отвора вратите од домот на еден од најпопуларните, но и најмистериозни ликови од пансионот – Инспектор Томе. Кога Инспекторот е приведен од органите на прогонот, изречена му е мерка притвор која треба да ја издржува во местото на живеење според лична карта. По игра на случајот, на таа адреса живее поранешната сопруга на Томе, Вера, со нејзиниот нов и значително помлад партнер Мете.

„Куќен притвор“ е серија која низ вообичаените комични инструменти на ситкомот ќе претстави една поинаква, поинтимна страна на познатиот Инспектор, а ќе ги преиспитува и семејни динамики во најразлични контексти, имајќи предвид дека динамичниот наратив испреплетува социјални, емоционални и интимни, и современи политички аспекти.

Главните улоги ги толкуваат познатите актери од домашната сцена Горан Стојановски (Инспектор Томе), Ирена Ристиќ (Вера, сопругата), Сашко Коцев (Таки Кошка, адвокатот), Дениз Абдула (Мете, партнерот на Вера), Јована Спасиќ (Сузе, комшиката) и Зоран Љутков (Звонко, судијата).

Креатори на серијата се Пеце Талески, Сашо Кокаланов и Вардан Тозија. Главен сценарист е Сашо Кокаланов, главен режисер е Вардан Тозија, а продуцент е Пеце Талески (ОХО ПРОДУКЦИЈА). Се реализираше во копродукција со Македонска Радио Телевизија и националната стриминг платформа GLEY.

Како се снимаше новата серија и атмосферата Зад Сцените, можете да погледнете на видеото:

Remote video URL
Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе