Погледнете го спотот на Адел за песната „Oh My God“

Славната пејачка Адел го објави официјалниот спот за песната „Oh My God“, која е дел од нејзиниот најнов албум „30“.

Во спотот може да се видат повеќе верзии од Адел, која во придружба на танчари пее во просторија што потсетува на бар.

Реакциите на обожавателите се позитивни, повеќето не го кријат одушевувањето.

„Вистинска уметност“, „Ова е неверојатно“, „Совршена си“, се дел од коментарите.

Спотот за „Oh My God“ е втор од албумот „30“, нејзиниот прв спот за синглот „Easy On Me“ беше објавен во октомври.

Remote video URL
Тагови
реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Музика

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Read more

Шакира по раскинувањето со Пике: Жртвував сѐ за тој да биде фудбалер

Read more

Енрике Иглесијас објави видео на кое страсно се бакнува со обожавателка

Read more

Филмот за Витни Хјустон ќе има премиера во декември

Read more
 

Сцена

Затворот во Зеница во новата сезона на „Inside the World’s Toughest Prisons“ на Netflix

Читај повеќе

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Читај повеќе
  • play_arrow

Холивуд мета на Малала: Недоволно се застапени муслиманите

Читај повеќе
  • play_arrow

Не престануваат лошите критики за новиот филм за Мерлин Монро, гледачите згрозени

Читај повеќе

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Читај повеќе

Шварценегер го посети Аушвиц: Не смееме да заборавиме што се случи овде

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина американскиот рапер Кулио, познат по хитот „Gangsta's Paradise“

Читај повеќе

Џејмс Ерл Џоунс се повлекува, Дарт Вејдер заминa во пензија

Читај повеќе
  • play_arrow

„Deadpool 3“: Хју Џекмен се враќа како Вулверин

Читај повеќе