Појадок за 15 минути: Пита со праз и сирење

Идеја за брз, лесен и вкусен појадок.

Потребни состојки:

3 јајца

70 мл јогурт

70 мл вода

50 мл масло

Половина печиво

300 г брашно

Сирење, праз

Начин на подготовка:

Во еден сад измешајте ги прво течните, па додадете ги сувите состојки. Додадете додатоци по желба, може да ставите праз и сирење. Префрлете ја смесата во плех со хартија за печење. По избор може да ставите и микс семки и сусам. Печете ја питата на 200-220 степени. Оставете ја кратко да се излади, па исечете ја и послужете.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Read more

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more

Чоколадни палачинки со овошен фил

Read more

Рецепт на денот: Потпечено бело пилешко месо со печурки

Read more
 

Магазин

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Читај повеќе

Каква е кашлицата поврзана со COVID-19 и кога треба да посетите лекар?

Читај повеќе