Пораст на температурата во наредните денови, в среда попладне локално дожд и грмежи

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер, а дневната температура ќе биде во пораст. Во среда, претежно во попладневните часови, ќе има локални врнежи од дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Како што информира УХМР, ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието, каде ќе достигнува брзина и над 60 километри на час. Максималната температура денеска ќе биде во интервал од 18 до 25 степени.

Времето и во Скопје е сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер, а максималната дневна температура 21 степен.

реклама

Срам за репрезентацијата: Зошто Арнаутовиќ брутално ги пцуеше македонските фудбалери?

Read more

Дали Македонија ќе го зацементира негативниот рекорд на Украина?

Read more

Пандев: Не издржавме, но таков е фудбалот. Против Украина одиме на сè или ништо

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Македонија

Четири нови случаи на COVID-19, 1 починат

Read more

Горивата поскапуваат од полноќ

Read more

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Read more

Ниту еден починат првпат по 10 месеци, осум градови без активни случаи на COVID-19

Read more
 

Вести

Четири нови случаи на COVID-19, 1 починат

Читај повеќе

Горивата поскапуваат од полноќ

Читај повеќе

Да се укине полицискиот час и да се дозволат настани, концерти и забави се најновите препораки

Читај повеќе

Бајден: Автократска Русија е послаба отколку што се чини

Читај повеќе

Цените на нафтата највисоки во последните две години

Читај повеќе

Ниту еден починат првпат по 10 месеци, осум градови без активни случаи на COVID-19

Читај повеќе

Последен Г7 самит за Меркел, прв за Бајден

Читај повеќе

Без струја делови од неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Читај повеќе

Облачно и посвежо денеска и утре, потоа повторно затоплување

Читај повеќе