Повторно земјотрес во Хрватска

Тлото во Хрватска не престанува да се тресе. Во околината на градот Сисак е регистриран земјотрес.

Земјотресот е со јачина од 3 степени по Рихтер.

URL

Да се потсетиме, на 29 декември силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтер ја погоди Хрватска. Епицентарот беше во областа Петрињa, но земјотресот беше почувствуван во цела Хрватска. Земјотресот предизвика голема материјална штета, однесе неколку човечки животи, а најмалку 20 лица беа тешко повредени.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Регион

Илинден-Тирана ги повика Македонците од Гора масовно да ја подржат партијата „Единствена горанска партија“

Read more

Следниот месец во Албанија ќе пристигнат над 40.000 дози вакцини од Pfizer

Read more

Вучиќ: Во Србија регистриран новиот вид на коронавирус

Read more

Вучиќ: Потешко е да се набави вакцина, отколку нуклеарно оружје

Read more
 

Вести

Груби: Една третина од рамковните административци од утре на работа

Читај повеќе

Русија ќе му испрати на Мексико 24 милиони дози од вакцината Спутник V

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин: Луксузната палата не е моја, им го перат мозокот на Русите

Читај повеќе

Илинден-Тирана ги повика Македонците од Гора масовно да ја подржат партијата „Единствена горанска партија“

Читај повеќе

ЕК: Одговорите на AstraZeneca не се задоволителни

Читај повеќе

Насер Зибери избран за народен правобранител

Читај повеќе

Северна Македонија не доби рок за вакцините од Европската Комисија

Читај повеќе

Шахпаска: Се пријавуваат само 15 проценти од случаите на семејно насилство

Читај повеќе

Две деца повредени во сообраќајка во Кавадарци

Читај повеќе