Познати деталите за електричниот СУВ на Nissan - вредеше да се чека

NISSAN ги комбинира своите два специјалитета: СУВ и електрични автомобили.

Со новата Ariya, Јапонците на пазарот носат целосно електричен СУВ купе што треба да му конкурира на VW ID.4. Визуелно и технички, Ariya треба да воведе нова ера во Nissan. СУВ возилото во стилот на купе има бандажи од 19 инчи (Nissan веќе најавува 20-инчни тркала како опција). Задниот дел на Ariya со својата континуирана светлосна лента е целосно во тренд.

Во однос на димензиите, електричниот СУВ долг 4.595 mm се наоѓа помеѓу Qashqai и теренецот X-Trail. Особено во споредба со претходните модели на Nissan, кокпитот е многу намален.

Одлични материјали во внатрешноста

Речиси нема копчиња; наместо тоа, прекинувачите чувствителни на допир се вградени во цртичката и централната конзола. Кога ќе стартува електрониката, се пали. Кога ќе се допре, има тактилни повратни информации преку вибрации. Отстапка за варијабилноста е електрично прилагодливата централна конзола.

Генерално, Ariya изгледа многу стилски внатре, а чувството за простор е исто така многу добро. Два екрани од 12,3 инчи се вградени во Ariya за прикажување на инфозабавна содржина и инструменти. Содржината може да се движи напред-назад помеѓу двата монитори.

Благодарение на податочната врска, ажурирањата во Nissan за прв пат се „безжични“, т.е. независни од сервисните интервали или посетите на автосалонот. Овозможува и вмрежување помеѓу автомобилот и апликацијата, така што податоците за возилото може да се пренесат на паметен телефон и да им се пристапи во секое време.

Опсег од 340 до 500 километри - во зависност од опцијата за возење

Во однос на погонските единици, Nissan нуди избор од пет различни верзии за Ariya. Имињата на моделите се транспарентни бидејќи директно се однесуваат на капацитетот на батеријата: можете да изберете од оние со капацитет од 63 или 87 kWh, додека моќноста на моторот е помеѓу 160 и дури 290 kW, вклучувајќи го и погонот на сите тркала.

При возење, Ariya треба да има корист од системот „e-Pedal“, кој е веќе познат од Leaf.

Благодарение на силното закрепнување, повеќето ситуации на возење може да се возат само со помош на педалата за гас. Можно е и делумно автоматизирано возење со „ProPilot“ и автоматско паркирање.

За теренец од 4,60 метри кој тежи речиси два тона, Ariya се менува доста добро. Уште повеќе, тој е дури и забавен: автомобилот нуди добар компромис помеѓу агилноста и удобноста, иако можете да видите дека експертите на Nissan го дизајнирале автомобилот повеќе за лежерно крстарење. Сè уште е изненадувачки пргав и податлив за теренец од 4,60 метри, но не треба да се претерува со таа желба.

Remote video URL
Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Авто новости

Стокец од 10.000 евра!

Read more

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Read more

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Read more

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Read more
 

Автомобили

Стокец од 10.000 евра!

Читај повеќе
  • filter

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Читај повеќе
  • filter

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Читај повеќе
  • play_arrow

Бензин, дизел или хибрид: Кое е најбрзото BMW од Серија 3?

Читај повеќе
  • filter

Први фотографии од новиот Alfa Romeo: SUV Milano од секој агол

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Читај повеќе
  • filter

Редизајнираниот Audi S3 сега е уште помоќен и позабавен

Читај повеќе
  • play_arrow

Уникат од милион долари: Revuelto Arena Ad Personam со 1015 КС

Читај повеќе