КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ФИБА ЕВРОБАСКЕТ 2021

Прекинати квалификациите на кошаркарите

Без да одигра ниту еден натпревар кошаркарската репрезентација на Македонија се враќа од квалификацискиот прозорец во Талин откако тестовите открија позитивни на коронавирусот во нашиот табор.

Фото: КФСМ

Додека репрезентацијата се подготвуваше во Скопје немаше позтивни, а проблемите се појавија во Талин синоќа, воочи натпреварот со Италија кој веднаш беше одложен. Додатните тестирања открија уште позитивни, па ФИБА донесе одлука двата натпревара на македонија да бидат одложени.

Како што известува КФСМ, натпреварите против Италија и Естонија сега се преместени за февруари наредната година во нов квалификациски прозорец кој дополнително ќе биде одлучено каде ќе се игра.

Останатите натпревари од нашата група ќе се играат. Синоќа Русија со 84:56 ја совлада Естонија, а утре Русија ќе игра со Италија.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Кошарка

Јокиќ се погрижи за Оклахома, шеста победа во низа за Јута

Read more

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Read more

Дончиќ го помина легендарниот Џордан на вечната трипл-дабл листа

Read more

Харден испиша историја во НБА лигата на дебито за Бруклин

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Читај повеќе

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Читај повеќе

Трет пораз за македонските ракометари на СП во Египет

Читај повеќе
  • play_arrow

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Читај повеќе

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Читај повеќе

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Читај повеќе

Верон: Занети може да го намами Меси во Интер

Читај повеќе