Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Џери Брукхајмер, продуцент на успешниот филмски серијал „Pirates of the Caribbean“, во интервју за Sunday Times, зборуваше за иднината на следното продолжение кое доживеа голем удар по заминувањето на актерот Џони Деп, кој стана „непожелен“ поради судењето и обвинувањата за семејно малтретирање на Амбер Херд.

Деп се појави во сите пет филмови, а последниот „Dead Men Tell No Tales“ е прикажан во 2017 година. Брукхајмер изјави дека моментално се работи на две сценарија, а Деп во оваа фаза не е дел од приказната.

„Моментално преговараме со Марго Роби. Развиваме две сценарија, едно со неа, едно без неа“, рече Брукхјамер и се осврна околу шпекулациите за враќањето на Деп. „Џони не се враќа во овој момент, но иднината е неизвесна“.

Во текот на судењето се откри дека Деп треба да се појави во шестото продолжение за што би му бил исплатен хонорар од 22.5 милиони долари.

Но, по обвинувањата за семејно насилство, Disney сепак одлучи да тргне во поинаква насока.

Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Филм & ТВ

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Read more

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Read more

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Read more

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Read more
 

Сцена

Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ не бил платен за филмот што му донесе Оскар

Читај повеќе
  • filter

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Читај повеќе

Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Дикаприо ги одбиваше

Читај повеќе

Продуцентите открија каков треба да биде следниот Џејмс Бонд

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 морничави и необични факти за The Addams Family

Читај повеќе
  • play_arrow

Бруталната Netflix серија за канибалот од Милвоки ги руши сите рекорди на гледаност

Читај повеќе

Канје Вест: Black Lives Matter е измама

Читај повеќе

Анџелина Џоли го обвини Бред Пит: Психички и физички ме малтретираше мене и децата 

Читај повеќе