Ралф Шумахер за судбината на Михаел: Животот понекогаш не е фер, мораме да го прифатиме тоа

Ф1
А.С.
/ 02.11.2023 / 11:10

Ралф Шумахер оваа недела даде интервју за германскиот магазин Bunde во кое, меѓу другото, зборуваше и за својот брат Михаел и за односот со семејството.

Од неговата страшна несреќа во декември 2013 година на француските Алпи, малку се знаеше за здравјето на Михаел Шумахер.

Семејството на седумкратниот шампион во Формула 1 се труди максимално да ја заштити неговата приватност, па ни Ралф Шумахер не сакаше премногу да зборува за тоа.

Сепак, тоа не го спречи да му изрази целосна поддршка на семејството на неговиот брат.

„За жал, животот понекогаш не е фер. Мора да го прифатите тоа. Кога ќе ги видам неговите деца Џина-Марија и Мик, срцето ми се насмевнува. Ако некој од семејството ме праша за совет, јас сум тука. Тие одат по својот пат“, изјави Ралф Шумахер.

Самиот Ралф, пак, нашол среќа и мир на својот имот во Словенија на италијанската граница.

„Словенија е совршена за мене. Доаѓам овде да се релаксирам. Луѓето овде се исклучително топли и гостопримливи, а навечер седиме заедно со вино и добра храна. За мене тоа е совршен начин да забавам: возам трактори овде наместо брзи автомобили“, рече Ралф.

 

реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Ф1

Необична потрага во Абу Даби: Член на Мерцедес ангажирал нуркач за да го најде изгубениот прстен

Read more

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Read more

Верстапен: Зад нас е неверојатна година, но секогаш сакаме да бидеме подобри

Read more

Верстапен победи и во Лас Вегас, Леклер во последниот круг го престигна Перес

Read more
 

Спорт

Лука Дончиќ стана татко, добро ја криеja бременоста на свршеницата

Читај повеќе

Меси за Левандовски: Намерно го дриблав

Читај повеќе
  • play_arrow

Циркус во Љубљана, со крпи се обидоа да го исушат теренот

Читај повеќе

Извлечени паровите за елиминациското коло од Купот на Македонија

Читај повеќе

Лазаров го објави поширокиот список за ЕУРО

Читај повеќе

Во Сан Марино бесни на ФИФА: Постигнавме 3 гола и нѐ турнавте на дното

Читај повеќе

Желбите за јадење по натпревар на играчите на Барса од 2014

Читај повеќе
  • play_arrow

И тоа е можно: Реал му забрани на свој фудбалер да зборува за Меси

Читај повеќе

Антонио Конте се враќа во Јувентус

Читај повеќе