Рецепт на денот: Печени полнети печурки

Вкусно јадење од печурки полнети со козјо сирење и сланина.

Потребни состојки:

-10 поголеми шампињони

-4 до 5 големи лажици козјо сирење

-100 г сланина

-една китка магдонос

-сол, зачини по желба

Начин на подготовка:

Исчистете ги печурките, сланината ситно исечкајте ја и ставете да се пржи во тава со масло. Магдоносот исто така ситно исечкајте го.

Во посебен сад измешајте ги сланината со сирењето, магдоносот и зачините.

Наполнете ги печурките и ставете да се печат во претходно загреана рерна на 200 степени Целзиусови, околу 20 минути.

Тагови
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Рецепти

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Read more

Како да направите детокс на организмот за само 8 минути?

Read more

Предлог за денешниот ручек: Паста со пилешко и куркума

Read more

Десерт на денот: Колач со портокал и ореви

Read more
 

Магазин

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Читај повеќе

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Читај повеќе