Рис Витерспун стави крај по 12 години: Тоа ќе биде пријателски развод

Рис Витерспун и нејзиниот сопруг Џим Тот се разведуваат.

Двојката ја соопшти веста на Instagram вчера, само неколку дена пред 12-годишнината од бракот.

„Имаме да споделиме лични вести... Со големо внимание и обѕирност ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, велат тие во изјавата, „Уживавме во толку прекрасни години заедно и продолжуваме напред со длабока љубов, добрина и взаемна почит за сето она што го создадовме заедно“.

„Овие работи никогаш не се лесни и се исклучително лични. Навистина го цениме почитувањето на сите за приватноста на нашето семејство во овој момент“, заклучија тие.

Витерспун и Тот се венчаа во 2011 година. Заедно го имаат 10-годишниот син Тенеси.

Извор изјави за списанието People дека тие остануваат „најдобри пријатели“ додека минуваат низ „пријателски развод“.

„Ова е толку пријателска одлука“, рече изворот.

Витерспун има и две деца со поранешниот сопруг Рајан Филипе - ќерката Ава (23) и синот Дикон (19).

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

За една ноќ во Скопје 13 уапсени поради поседување дрога, меѓу нив и малолетник

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Филм & ТВ

Како се снимаше Lord of the Rings

Read more

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Read more

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Read more

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе