Руски астролог открива кои два знака ќе ги следи среќа до крајот на 2023 година

Рускиот астролог Павел Глоба открива дека два хороскопски знака ќе имаат најмногу среќа од средината на септември до крајот на 2023 година.

Познатиот руски астролог Павел Глоба неодамна откри дека овие два хороскопски знака ги очекува поволен период кој започнува на 15 септември и завршува на крајот на 2023 година.

Едноставно, среќата е на нивна страна. Еве за кои знаци станува збор и што им носат ѕвездите.

РАК

Од 15 септември па натаму, Ракот го очекува период на промени. Можно е да се соочите со проблеми, особено на работа, но не гледајте на ова како казна, туку како можност! Глоба истакнува дека Раковите ќе ги надминат овие предизвици со снаодливост и истрајност и ќе ги претворат во свој голем успех. Целата ваша напорна работа ќе биде наградена. До крајот на октомври можете да очекувате унапредување или зголемување на платата на вашето работно место. Вака или онака, салдото на жиро-сметката на Раковите во голема мера ќе се подобри.

РИБИ

Рибите, пак, имаат среќа кога е љубовта во прашање! Доколку сте сингл, во наредните недели ве очекува судбоносна средба која ќе ви поттикне пеперутки во стомакот и ќе ви ја врати насмевката на лицето. Ова познанство најверојатно ќе се претвори во страсна романса која ќе ви донесе искрено задоволство. Рибите кои веќе имаат семејство или партнер ќе ја подобрат својата врска и ќе ја подигнат на повисоко ниво со многу повеќе топлина, доверба и разбирање.

Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Живот

Реченици кои токсичните родители најчесто им ги кажуваат на нивните деца

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе