Руски астролог открива кои ќе бидат најнесреќни хороскопски знаци во декември

Рускиот астролог Павел Глоба откри кој нема да има среќа во текот на декември 2023 година.

Пред нас е уште еден месец и полека се подготвуваме за влез во новата година. Кога станува збор за астрологијата, кој треба да посвети најмногу внимание во декември? Популарниот руски астролог Павел Глоба доаѓа на помош, предупредувајќи два хороскопски знаци да бидат особено внимателни во декември 2023 година.

Овие знаци на Зодијакот ги очекува неповолен период, едноставно, среќата нема да биде на нивна страна. Еве за кои знаци станува збор и што им носат ѕвездите.

Близнаци

Во претстојниот декември на Близнаците ќе им се даде можност да ги остварат своите цели и планови на деловно поле. Сепак, мора да бидат многу внимателни, инаку би можеле да поминат како „боси по трње“. Ѕвездите ги советуваат да не трошат премногу бидејќи ништо нема да постигнат, подобро е да се фокусираат на една работа. Нека се држат настрана од лажни ветувања и да не веруваат во секое деловно ветување. Секој се обидува да извлече најмногу корист за себе. Сепак, нивниот љубовен живот е во пораст. Ќе биде обележан со убави моменти и добри прилики. Осамените Близнаци конечно ќе ја запознаат својата сродна душа.

Водолија

Крајот на 2023 година носи одредена наплата на долгови за Водолиите. Подгответе се на време за да не бидете под притисок. Маките не завршуваат тука... Можни се дополнителни притисоци на работа, доцнети рокови и трка со времето. Ќе мора да дадете повеќе енергија на работното место за да ги завршите претходните проекти.

Совет на рускиот астролог е да ги одложите сите важни работи бидејќи ѕвездите нема да ви бидат наклонети во декември и дека тоа е идеална можност да ги завршите обврските со лежерно темпо.

Тагови
реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Живот

Зошто некои деца рано прозборуваат?

Read more

Што предвидува најстариот и најточен хороскоп за втората половина од 2024 година?

Read more

Зошто нашите предци носеле див костен в џеб?

Read more

Пет работи во спалната соба што треба да се чистат барем еднаш неделно

Read more
 

Магазин

Како да препознаете себичен љубовник?

Читај повеќе

Зошто некои деца рано прозборуваат?

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во вилата на Ѓоковиќ во Шпанија што ја купи за 10 милиони евра

Читај повеќе

LSD ја подобрува сексуалната функција, покажа најново истражување

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет причини зошто треба активно да пешачите секој ден

Читај повеќе

Што предвидува најстариот и најточен хороскоп за втората половина од 2024 година?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 настани во кои не би поверувале доколку не беа снимени

Читај повеќе

Освежување без реновирање: Како да направите акцентен ѕид?

Читај повеќе

Како да спречите седечката работа да ви предизвика здравствени проблеми?

Читај повеќе